Raskrižje državne ceste u Murvici jedna je od najopasnijih prometnih točaka u Zadarskoj županiji, a prema nekim podacima i u cijeloj zemlji. Od rujna traje njegova rekonstrukcija i ono postaje kružni tok. No dok traju radovi, stvaraju se goleme gužve, a rokovi za dovršetak prema svemu sudeći - bit će probijeni.
Najopasnije raskrižje u Hrvatskoj u rekonstrukciji. Radovi teški milijun eura. Čovjek koji je desetak godina zagovarao i vukao projekt sanacije kako bi se spriječila daljnja stradavanja, načelnik je općine u kojoj se nalazi Murvica.
- Radi se o rotoru za koji je bila borba desetak i više godina. On je sad u fazi - ne rekonstrukcije, nego izgradnje novoga rotora koji se sutra treba prilagoditi četverotračnoj prometnici od ove zone u Poličniku Grabi do Crnoga. Radovi kasne. Ja sam uvijek bio otvoren kad je pitanju kritika i ovaj put mogu biti i zadovoljan i ne moram, poručio je Davor Lončar, načelnik općine Poličnik.
Nezadovoljstvo je i zbog dugotrajne javne nabave. Budući da je riječ o vrlo prometnoj cesti, ove su slike uobičajene. Rokovi će biti probijeni, ali ne zbog gužvi.
- Očekujem zahtjev izvođača radova za produljenjem roka zbog izmještanja optičkog kabela. Naime, tu prolazi optički kabel koji opskrbljuje cijelu Dalmaciju internetom. Ne ovisi to samo o izvođaču. Planirano je bilo oko Nove godine njegovo izmještanje, međutim, sve banke su povezane njime, tvrdi David Milin, rukovoditelj PJ-a Hrvatskih cesta Zadar.
Pa se, kaže glavni čovjek Hrvatskih cesta u Zadru, nije htjelo riskirati oko blagdana s eventualnim nestankom interneta. Kako god, radovi će zbog toga kasniti najmanje mjesec dana, odnosno novim rotorom umjesto raskrižjem vozači će se provesti sredinom ožujka ove godine.